Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Dy vjeçari mbijeton nga një rënie pesë-katëshe

18:52 | 16 Korrik 2020

Një djalë kinez që ra nga një parzmore pesë-katëshe ka mbijetuar falë një fqinji të guximshëm.

Fëmija ishte ngjitur nga shtëpia e tij dhe përfundoi në një platformë të vogël para se të binte nga lartësitë, transmeton lajmi.net.

Djali dyshohet se ishte ngjitur në platformë, e cila mbështeti një njësi kondicionimi, pasi zvarritej nga ballkoni. Një post zyrtar thoshte se ai ishte i padëmtuar pasi u kap nga fqinji, i cili pësoi plagë të vogla në krah si rezultat.

Footage released by local officials in eastern China shows the two-year-old trying to cling onto a ledge for about 10 secondsThe video then shows him losing his grip and plunging at high speed

Aksidenti ndodhi në qarkun e Xuyi në Huai’an, Provinca Jiangsu. Shpëtimtari, kishte ndjekur nga afër lëvizjen e fëmijës, pastaj e kapi me duar.

Fqinji i guximshëm, i quajtur Li Dehai, u tha reporterëve lokalë se djali kishte arritur të mbyllte gjyshen e tij nga shtëpia e tyre. /Lajmi.net/

The social media video shows the child making several spins during his 50ft fallHe is seen being caught by the saviour with his bare hands last Thursday in the county of Xuyi County, eastern China