Del Piero befason tifozët e Juventusit, ja çfarë thotë për penalltinë e Real Madridit – Lajmi.net
Del Piero befason tifozët e Juventusit, ja çfarë thotë për penalltinë e Real Madridit
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 11:31, 12 April 2018
Alessandro Del Piero ka vlerësuar ndeshjen Real Madrid - Juventus në Ligën e Kampionëve.

Alessandro Del Piero beson se Gianluigi Buffon do të pendohet për fjalët e ashpra ndaj gjyqtarit pas ndeshjes ndaj Real Madridit.

“Kur Gigi foli për gjyqtarin… është e vështirë për ta kuptuar, sinqerisht”, u përgjigj Del Piero për Sky.

“Nuk e kuptoj pse duhet të bazohemi në ndeshjen e parë, futbolli është i tillë dhe ju analizoni atë që ndodh momentalisht, nëse është për mirë apo e shëmtuar”.

“Mendoj se pas pesë ditëve ai do të thotë gjëra të ndryshme për gjyqtarin për dallim nga ato që i tha”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO