Daimler nis autobusin elektrik – Lajmi.net
Daimler nis autobusin elektrik
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:38, 11 July 2018
Daimler ishte prodhuesi i parë i madh gjerman për të futur një autobus elektrik të pastër, i cili do të prodhohet në masë nga fundi i vitit.

“ECitaro” do të testohet deri në fund të vitit, njoftoi Daimler të martën në prezantimin e automjetit në Mainz . Kreu i divizionit të autobusit Daimler , Till Oberwörder , pranoi se prodhuesit e tjerë kanë qenë në treg për një kohë të gjatë me autobusë të pastër pa emetim të energjisë elektrike. Megjithatë, Daimler jo vetëm që do të shiste automjetet komunale në kompanitë e transportit publik , por gjithashtu do të ofronte këshilla dhe shërbime shtesë si mirëmbajtja, transmeton lajmi.net.

Deri në 250 km
Gjenerata e parë e eQitaro do të shkojë deri në 250 kilometra nën kushte ideale të motit me një bateri të ngarkuar. /Lajmi.net/

 

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO