Cila figurë po mungon? Vetëm pak arrijnë ta gjejnë përgjigjen – Lajmi.net
Cila figurë po mungon? Vetëm pak arrijnë ta gjejnë përgjigjen
Autori: Lajmi.net FunKuize 15:57, 28 February 2019
Testimet e trurit janë një ndër lojërat që më së shumti preferohen në botën e internetit.

Ato, përveçse sjellin argëtim, testojnë edhe inteligjencën dhe shpejtësinë e zgjidhjeve të problemeve, njofton lajmi.net.

I tillë është edhe problemi i mëposhtëm, i përgatitur nga Bright Side, në të cilin në 3 rreshtat prej 3 figurave, të klasifikuara me ngjyrë të kuqe dhe të kaltër, posedojnë nga një numër.

Në bazë të asaj se çfarë do të shihni në fotografi, ju do të krijoni edhe një ide se cila figurë po mungon.

Cila figurë është duke munguar?

Nëse ende nuk arritët ta gjenit përgjigjen e saktë, zbulojeni në fotografinë e mëposhtme. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO