Bitcoin pëson rritje të madhe brenda vetëm një ore – Lajmi.net
Bitcoin pëson rritje të madhe brenda vetëm një ore
Autori: Lajmi.net Auto & TekKriptovalutat 14:04, 18 July 2018
Çmimi i Bitcoin është rritur për 10% brenda më pak se një ore të martën, duke e çuar vlerën e kriptomonedhës sipër 7,000 dollarë për herë të parë që nga fillimi i qershorit.

Është hera e dytë këtë javë që çmimi i Bitcoin rritet, duke ndihmuar vlerën totale të tij të ngritet për rreth 1,200 dollarë gjatë gjashtë ditëve të fundit.

Edhe kriptovalutat e tjera kanë pësuar rritje gjithashtu pas Bitcoin, me ethereum, ripple dhe bitcoin që janë rritur mes 5% dhe 8% gjatë 24 orëve të fundit, transmeton Gazeta Express.

Rritje më e dukshme në çmim u pa nga stellar dhe cardano, të cilët u rritën për 22% dhe 16% respektivisht. Por, kjo rritje është shumë e vogël në krahasim me çmimin prej 20,000 dollarësh që Bitcoin e arriti në dhjetor të vitit 2017.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO