Bie WhatsApp, shumë përdorues në mbar botën nuk mund të dërgojnë mesazhe dhe të bëjnë thirrje – Lajmi.net
Bie WhatsApp, shumë përdorues në mbar botën nuk mund të dërgojnë mesazhe dhe të bëjnë thirrje
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 10:15, 14 June 2018
Gjashtëdhjetë për qind e përdoruesve kishin probleme me lidhjen e tyre

WhatsApp është “rrëzuar” për shumë përdorues sipas raporteve, me probleme që fillojnë në rreth 07:00 BST (02:00 ET) këtë mëngjes.

Gjashtëdhjetë për qind e përdoruesve thanë se kishin probleme me lidhjen e tyre, ndërsa 27 përqind thanë se nuk mund të merrnin mesazhe.

Vendet kryesore të prekura nga aplikacioni, që përdoret nga më shumë se një miliard njerëz në nivel global, duket se janë Evropa, Afrika e Jugut , Indonezia dhe Hong Kong.

Sipas njoftimeve të problemit të Down Detector, tetë për qind e çështjeve ishin me hyrje.

Sipas faqes së internetit, ka pasur rreth 600 raporte të problemit vetëm pas orës 07:00 të BST këtë mëngjes.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO