Bayerni me transferim të madh nga Interi

16:20 | 10 Tetor 2018

Interi mund të humbas një lojtar të rëndësishëm në afatin kalimtar të janarit.

Sipas ‘TuttoSport’, Bayern Munich është i interesuar të nënshkruajë me mbrojtësin Milan Skrinar.

Reprezentuesi sllovak i është bashkuar Interin sezonin e kaluar, dhe i ka mjaftuar një sezon për t’u bërë pikë kyçe në formacionin e trajnerit Luciano Spalletti.

Problemet në mbrojtjen e Bayernit këtë sezon, kanë shtyrë drejtuesit bavarez të mendojnë për afrimin e një lojtari cilësor, dhe Milan Skrinar përmbush pritëshmëritë e tyre.

Për të arritur te Skrinar, Bayern Munich duhet të fitojë garën ndaj Barcelonës dhe Manchester Cityt, që po ashtu kanë shfaqur interesim.

Skrinar është vetëm 23 vjeçar, dhe Interi kartonin e tij e vlerëson 80 milionë euro./Lajmi.net/