Arrestohet një person në Prishtinë, Policia i gjen armë

Policia e Kosovës në orët e hershme të së hënës ka arrestuar një person në Prishtinë. Gjatë kontrollit ati i është gjetur një armë me dy karikator, shkruan Lajmi.net. Arrestimi ka ndodhur në Lagjen “Veterrnik”, ndërsa me urdhër të Prokurorit ai është dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit…

Lajme

02/10/2023 08:45

Policia e Kosovës në orët e hershme të së hënës ka arrestuar një person në Prishtinë.

Gjatë kontrollit ati i është gjetur një armë me dy karikator, shkruan Lajmi.net.

Arrestimi ka ndodhur në Lagjen “Veterrnik”, ndërsa me urdhër të Prokurorit ai është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit te i njëjti  i është gjetur në posedim dhe konfiskuar një pistoletë dhe dy karikatorë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet  në raportin e Policisë. /Lajmi.net/