Ancelotti: E kontrolluam në tërësi takimin

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se skuadra e tij e kontrolloi në tërësi takimin ndaj Atleticos dhe e meritoi kualifikimin për në gjysmëfinale.

Sport

22/04/2015 23:25

Ancelotti ka thënë se Reali shënoi një fitore mëse të merituar në përballjen ndaj Ateltico Madridit.

“Hernandez ishte me të vërtetë fantastik. Ai luajti shumë mirë dhe e meritoi të shënojë golin. Ai nuk luajti shumë këtë sezon por ishte gati kur ishte nevoja, është një profesionist i vërtetë”.

“Ne luajtëm një ndeshje shumë të mirë dhe e kontrolluam atë prej fillimit e deri në fund”.

“Kishim posedim dhe nuk i kemi dhënë mundësi që të luajnë me kundërsulme. Ishim të fortë nga ndërprerjet kështu që e kishim në total takimin në dorën tonë”.

“Ne e gjetëm zgjidhjen në minutën e fundit, por kjo ishte ideja jonë për këtë takim”, përfundoi italiani.