Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Adoleshentja bëhet modelja e parë me sindromën Daun që pozon për Gucci pasi u shfaq në Vogue

14:41 | 30 Qershor 2020

Një adoleshente është bërë modelja e parë me sindromën Daun që pozoi për Gucci Beauty, me fotografitë e saj që shfaqeshin në Vogue Italia këtë muaj.

Ellie Goldstein është bërë gjithashtu një nga modelet më të njohura të Gucci në faqen e tyre në Instagram, me gati 800 mijë pëlqime, transmeton lajmi.net.

Modelja 18-vjeçare e Gucci Mascara L’Obscur për fushatën pas ndjekjes së saj të suksesshme në Vogue Italia.

Ellie who has Down's Syndrome modelling

Ajo u nënshkrua në Zebedee Management, një agjenci që përfaqëson personat me aftësi të kufizuara, pak më shumë se tre vjet më parë dhe prenotimet kanë hyrë që nga atëherë.

Ellie, e cila aktualisht është duke bërë një kurs të artit interpretues në kolegj në Redbridge në Essex, kaloi një ditë në Londër duke bërë fushatën Gucci me dy modele të tjera. /Lajmi.net/

Ellie modellingEllie modelling