A e dini si duket renditja e golashënuesve në La Liga? – Lajmi.net
A e dini si duket renditja e golashënuesve në La Liga?
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 18:45, 16 April 2018
Gara për golashënuesin më të mirë në La Liga vazhdon të mbetet garë mes Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Të dy këta, edhe pse nuk shënuan në xhiron e fundit, me Messin që nuk arriti të gjente golin përballë Valencias dhe me Ronaldon që nuk u paraqit ndaj Malagas, mbesin lider në garën për golashënuesin e sezonit në La Liga.

Messi e kryeson listën me 29 gola. Ronaldo vjen pas tij me 23, aq ka edhe Luis Saurez.

Në vendin e katërt renditet Iago Aspas, që ka shënuar 19 gola në fanellën e Celta Vigos./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO