Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

13 vjeçari transformohet në një mënyrë mahnitëse – nga 193 në 83 kg

14:11 | 24 Janar 2020

Transformimi mahnitës nga 193 kilogramë në 83kg.

Aria Permana tani 13 vjeç, u bë i njohur si personi me mbipeshë në vitin 2016 dhe duke postuar një fotografi të trupit të tij para dhe pas transformimit ai tani ka 350,000 ndjekës në Instagram, raporton “Daily Star”, transmeton lajmi.net.

Djali nga Indonezia është i njohur si frymëzues për rrugëtimin e tij të humbjes së peshës.

Në një video, Aria bënë ushtrime me trajnerin e tij personal, si ‘squats’ dhe ngritje të peshave.

Mediat lokale thanë se djali do t’i nënshtrohet operacionit më vonë për të hequr lëkurën e tij të tepërt pas humbjes dramatike të peshës.

Klipi tregon shndërrimin e tij nga kalimi i një djali të lodhur me rrathë yndyre në një adoleshent të vendosur dhe muskuj të përcaktuar.

Historia e të riut qarkulloi gjerësisht në mediat sociale dhe shumë indonezianë thuhet se po nxisin frymëzimin prej tij për t’i ndihmuar ata të formësohen. /Lajmi.net/