10 gjëra për vajzat që duhet t’i provojnë këtë verë

Në librin e tij, The Great Gatsby, F. Scott Fitzgerald tha, “Dhe kështu me dritën e diellit dhe lulëzimin e madh të gjetheve që rriten në pemë, ashtu si gjërat rriten në filmat e shpejtë, unë kisha atë bindje të njohur që jeta po fillonte përsëri me verën”.

Fun

04/06/2020 13:57

Është shumë e vërtetë fjalia që F. Scott Fitzgerald e tha në librin e tij The Great Gatsby, dhe këtë verë ne duam që ju të ndiheni mirë dhe të jetoni jetën tuaj më të mirë.

Përdorni pluhurin e foshnjës si një deodorant

Provoni të vendosni pak pluhur për fëmijë në pjesën e poshtme të këmbëve për të parandaluar erën dhe lagështinë. Është bërë nga misri i pastër (të cilin gjithashtu mund të përdorni nëse nuk dëshironi të paguani më shumë për kremi pluhur të markës) dhe ka cilësi të shkëlqyera tërheqëse. Ju gjithashtu mund të vendosni pak në këpucët tuaja nëse këmbët tuaja kanë tendencë të djersiten dhe të mbajnë erë.

Elastikë në syze dielli

A nuk është e bezdisshme kur syzet e diellit tuaj nuk do të qëndrojnë në vend dhe ju vazhdimisht duhet t’i rregulloni ato? Epo, këtu është zgjidhja: Provoni të vendosni pak elastikë në secilin fund të syzeve të diellit. Kjo do t’i ndihmojë ata të mos rrëshqasin fytyrën tuaj.

Vaj kokosi

Dëshironi të futeni në pishinë, por shqetësoheni për tharjen e flokëve tuaj nga klori? Këtu është zgjidhja: Para se të shkoni në pishinë, vendosni pak vaj kokosi në flokët tuaj. Kjo do të shtojë një shkëlqim të këndshëm dhe do të parandalojë që flokët të mos bien dhe të thahen.

Fondatinë më e errët

Marrja e rrezitjes në verë është e pashmangshme, por nuk duhet të blini një hije të re fondatine sa herë që rritet një hije më e errët. Thjesht shtoni pak bronzer të lëngshëm në kremin tuaj para aplikimit dhe përziejeni mirë derisa të keni hijen që përputhet me lëkurën tuaj.

Akull kafeje

Vera e nxehtë bën thirrje për pije të ftohta! Sa prej jush kënaqen duke filluar ditën tuaj me një gotë freskuese kafeje me akull? Dhe sa prej nesh nuk do të dëshironit që të mos lageshin me një ton akull? Për të shmangur këtë, thjesht mund të derdhni kafe të rregullt të zezë në një tabaka me kub akulli, ta ngrini atë dhe t’i përdorni këto në vend të akullit të zakonshëm, transmeton shkollaejetës.net.

Thani sqetullat tuaja.

Djersitja e tepërt u ndodh të gjithëve, veçanërisht gjatë verës. Nëse nuk dëshironi të keni sqetullat e djersitura dhe jeni duke veshur një T-shirt, thjesht vendosni një lines ditore në pjesën e poshtme të bluzës tuaj. Vetëm sigurohuni që mëngët të jenë mjaft të gjata dhe materiali të mos shihet.

Këllëf me zinxhir

Dëshironi ta mbani telefonin tuaj larg rërës, papastërtisë dhe ujit gjatë një udhëtimi në plazh? Thjesht vendoseni në një qese të tillë. Meqenëse është e qartë dhe e hollë, prapë do të jeni në gjendje të përdorni telefonin tuaj si zakonisht pa u shqetësuar se diçka mund t’i ndodhë.

Akulli i aloe vera

Ndonjëherë ju mund të humbni gjurmët e kohës ndërsa jeni duke ndenjur diell dhe të përfundoni me një djegie të keqe. Një mënyrë e bukur për të qetësuar lëkurën e kuqe, të irrituar është të përdorni pak xhel aloe vera në vendin e djegies.

Por një mënyrë edhe më e mirë për ta vënë xhelin është ta vendosni atë në një tabaka me kube akulli, ta ngrini atë dhe më pas përdorni kubet për të sjellë një lehtësim në pjesët e prekura të trupit tuaj.

Mbani sytjenat tuaja nga rënia.

Gjatë viteve të fundit, majat dhe fustanet e rripave të rripave dhe të ftohtë janë bërë jashtëzakonisht në modë. Fatkeqësisht, rripat e sytjenave nuk duken shumë mirë nga veshja e këtij stili. Por çfarë bëni nëse sytjena juaj pa rripa vazhdon të rrëshqasë poshtë sa herë që e vishni?

Mund ta rreshtoni me një zam të veçantë. Kjo do të lejojë që sytjena juaj të ngjitet më mirë në lëkurën tuaj dhe nuk do të jeni në një situatë të vështirë përsëri. Ju gjithashtu mund të përdorni disa zam të zejes së bardhë (jo super zam), por sigurohuni që nuk jeni alergjik ndaj tij para se të aplikoni.

Fund i papërshkueshëm nga era.

Sa herë nuk keni veshur një fund vetëm sepse ishte shumë erë jashtë? Me këtë truk më në fund do të jeni në gjendje ta bëni atë. Thjesht merrni disa monedha, vendosni ato në pjesën e poshtme të fundit tuaj. Tani nuk do të ndjeheni si Marilyn Monroe përsëri.