ZYRTARE: Sigal Prishtina emëron trajnerin e madh evropian (FOTO) – Lajmi.net
ZYRTARE: Sigal Prishtina emëron trajnerin e madh evropian (FOTO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 12:09, 29 June 2017
Ahmet Kandemir i cili është i njohur për tifozët e Sigal Prishtinës pasi edhe më parë ishte timonier i skuadrës.

Njoftim nga Sigal Prishtina: 

Zyrtare:

Pas konfirmimit nga Liga e Kampionëve, fillojmë me vlugun e pregaditjeve për sezonin historik të klubit për pjesëmarrje në ligën më të fortë Evropiane të FIBA, kemi filluar pregaditjet për paraqitje dinjitoze në këtë konkurrencë shumë të fortë.

Ju njoftojmë që kemi arritur me kryetrajnerin Ahmet Kandemir i cili është i njohur për tifozët e klubit tonë pasi edhe më parë ishte timonier i skuadrës.

Kandemir, njëri nga trajnerët më të dalluar të Turqisë do të marrë drejtimin e skuadrës për një fillim të fuqishëm në ketë nivel të ri të garave.

Shkurtimisht, Kandemir ishte drejtues i skudrave të njohura Turke gjatë karrierës së tij, ndër to Besiktas dhe Pinar Karsiyaka, ndër skuadrat më cilësore të Turqisë.

Mirësevjen në Shtëpinë e Kampionëve, Kampion.
Sampiyonlarin evine Hosgeldiniz

Së shpejti ju njoftojmë edhe për befasi tjera.

Besojmë fuqishëm në Prishtinën tonë.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO