ZYRTARE: Ky është vendimi i fundit i Bayernit për Sanchezin – Lajmi.net
ZYRTARE: Ky është vendimi i fundit i Bayernit për Sanchezin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliMerkatoPremier LeagueSport 17:37, 17 July 2017
Bayern Munich është tërhequr nga gara për transferimin e yllit të Arsenalit, Alexis Sanchez.

Presidenti Bavarezët Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë të ditur se skuadra e tyre më nuk janë të interesuar për Sanchezin, pas ardhjes së James Rodriguez nga Real Madridi.

Bayerni javën e kaluar mori në huazim 26 vjeçarin kolumbian, për të përforcuar fazën e sulmit.

Rummenigge ka thënë se vendimi për tërheqjen nga gara për nënshkrimin me Sanchez, e kanë bërë pas konsultimeve me trajnerin Ancelotti, që i ka bërë të ditur skuadrës se nuk kanë nevojë për lojtar në fazën e sulmit.

“Ne ishim shumë të interesuar për Sanchezin”, ka deklaruar fillimisht Rummenigge.

“Ne kemi folur me Ancelottin dhe më nuk kemi nevojë më për lojtar në sulm”./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Alexis Sanchez, Bayern Munich

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan