ZYRTARE: Kampionati botëror 2018 vendos për VAR-in – Lajmi.net
ZYRTARE: Kampionati botëror 2018 vendos për VAR-in
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 13:57, 3 March 2018
Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB) me “vendim unanim” ka vendosur për përdorimin e sistemit VAR në Botërorin në Rusi.

Sistemi i video asistentëve të gjyqtarit (VAR) do të përdoret në Kampionatin botëror 2018 në Rusi.

VAR është aplikuar në disa prej ligave evropiane, së fundmi ndeshjet e FA Cup në Angli.

Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB) me “vendim unanim” ka vendosur për përdorimin e sistemit VAR në Botërorin në Rusi, gjatë një takimi në Zurich të shtunën, përcjell “lajmi.net”.

Ligat dhe garat e ndryshme evropiane tani duhet të aplikojnë në IFAB për implementimin e teknologjisë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO