ZYRTARE: Bayern Munich fiton titullin e kamponit në Bundesligë – Lajmi.net
ZYRTARE: Bayern Munich fiton titullin e kamponit në Bundesligë
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:18, 29 April 2017
Bayern Munich është rishpallur kampion në Bundesligë.

Bavarezët kanë arritur të sigurojnë titullin e kampionit në Bundesligë tre xhiro para përfundimit të sezonit, pas fitores 0-6 në udhëtim te Wolfsburg.

Ky është titulli i 27-të i kampionit për Bayernin, i pestë radhazi dhe i pari për trajnerin Carlo Ancelotti.

Lewandowski me dy gola, Alaba, Robben, Muller dhe Kimmich me nga një gol, shënuan në fitoren që ia solli titullin Bayernit.

Kujtojmë se ky është titulli i vetëm për Bayernin këtë edicion, pasi janë eliminuar nga Liga e Kampionëve dhe nga Kupa e Gjermanisë./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Bayern Munich, BundesLiga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3