Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG – Lajmi.net
Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:31, 14 February 2018
Arsyeja kryesore se pse Mbappe zgjodhi PSG-në ka qenë projekti afatgjatë i klubit dhe garancia për formacionin startues.

Mediat ndërkombëtare kanë zbuluar arsyen se pse Kylian Mbappe zgjodhi PSG-në para Real Madridit.

Gjiganti spanjoll ishte favorit për të marrë talentin francez, mirëpo në fund ndodhi befasia, përcjellë “Lajmi.net”.

Arsyeja kryesore se pse Mbappe zgjodhi PSG-në ka qenë projekti afatgjatë i klubit dhe garancia për formacionin startues.

Këtë të fundit nuk ia garantonte Real Madridi, pasi që e ardhmja e Zinedine Zidane nuk është e qartë.

Kësisoj, Mbappe zgjodhi sigurinë dhe deri më tani duket se nuk ka gabuar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO