Wilder nokauton edhe kundërshtarin e radhës – Lajmi.net
Wilder nokauton edhe kundërshtarin e radhës
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:20, 4 March 2018
Nga 40 meçe Wilder ka 40 fitore, 39 me nokaut dhe vazhdon të jetë i pamposhtur.

Deontay Wilder fitoi ndaj Luis Ortiz në rundin e 10 me nokaut teknik dhe arriti të mbrojë titullin në WBC për pesha të rënda.

Nga 40 meçe Wilder ka 40 fitore, 39 me nokaut dhe vazhdon të jetë i pamposhtur.

Me këtë rast, ai ia shkaktoi Ortizit humbjen e parë në karrierë pas 28 fitoresh që kishte nga 28 përballje (24 me nokaut).

Fjalët kyçe: Deontay WIlder

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals