VW investon 3.5 miliardë dollarë për modelin Golf 8 – Lajmi.net
VW investon 3.5 miliardë dollarë për modelin Golf 8
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:58, 29 November 2017
Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf.

Një pjesë e kësaj shume do të përdoret në ndërtimin e një qendre të re të dizajnit.

Golfi do të krijohet vetëm në fabrikën në Wolfsburg që nga gjenerata e tetë.

VW nuk ka dhënë asnjë detaj për Golf 8, përpos që ai pritet të debutojë në vitin 2019.

Modeli i ri gjerman pritet të ketë sistem hibrid dhe do të jetë rreth 70 kilogramë më i lehtë se gjenerata e shkuar.

Versionet GTE, GTI dhe R pritet të kenë më shumë fuqi.

 

Fjalët kyçe: Golf 8

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool