Valon Berisha zgjidhet ‘Lojtari i Vitit’ – Lajmi.net
Valon Berisha zgjidhet ‘Lojtari i Vitit’
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:48, 12 January 2018
Valon Berisha është futbollisti më i mirë kosovar për vitin 2017.

Federata e Futbollit të Kosovës, sonte ka shpërblyer laureatët më të mirë të vitit që lamë pas.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës dhe Red Bull Salsburgut në Austri, Valon Berisha, është zgjedhur më i miri i vitit 2017.

Në garën për këtë çmim, Berisha që ka shënuar golin e parë për Kosovën në eliminatorët për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’ ndaj Finlandës, mposhti Amir Rrahmanin e Dinamos së Zagrebit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO