Tesla nën presion: Autoriteti amerikan kontrollon pas aksidenteve – Lajmi.net
Tesla nën presion: Autoriteti amerikan kontrollon pas aksidenteve
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 13:03, 20 April 2018
Prodhuesi amerikan i makinave ëshë në presion jashtëzakonisht të madh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të aksidenteve të fundit.

Kjo është një hetim i nisur rreth sigurisë së makinave nga gjiganti amerikan i makinave Tesla. Tashmë kjo kompani është nën presion të madh nga autoritetet amerikane në lidhje me këto aksidente. Madje kjo kompani do të përballet edhe me gjyq, sepse ajo është paditur nga një grua e cila humbi burrin nga një aksident nga kjo kompani.

Kompania nga miliarderi Elon Musk hodhi poshtë akuzat duke thënë se kjo kompani është duke bërë një punë të madhe në lidhje me sigurinë në e makinave në botë, dhe ky është fillimi dhe mund të ketë në fillim vështirësi, por ne jemi duke punuar më shumë në lidhje me këtë punë.

Që prej fillimit të prodhimit për modelin 3, prodhuesi i makinave elektrike po lufton me probleme. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO