Tërhiqet shorti për Kupën e Konfederatave ‘Rusia 2017’ – Lajmi.net
Tërhiqet shorti për Kupën e Konfederatave ‘Rusia 2017’
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 18:27, 26 November 2016
Është tërhequr shorti për Kupën e Konfederatave, që në vitin e ardhshëm organizohet në Rusi.

Shtatë kombëtare kanë mësuar kundërshtarët e tyre, të ndarë në dy grupe me nga katër ekipe.

Skuadrat pjesëmarrëse do të kompletohen në muajin shkurt të vitit të ardhshëm, ku do të dihet se cili shtet do të përfaqësojë Afrikën, pas turneut të Kupës së Afrikës, shkruan lajmi.net.

Kupa e Konfederatave mbahet gjithmonë një vit para Kampionatit Botëror, dhe organizohet në vendin që organizon Kampionatin Botëror, kësaj here në Rusi.

Grupi A: Rusia, Zelanda e Re, Portugalia, Meksika

Grupi B: Kampioni i Afrikës, Kili, Australia, Gjermania

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

 

Fjalët kyçe: kupa e konfederatave

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels