Takim historik nga Sigal Prishtina (FOTO) – Lajmi.net
Takim historik nga Sigal Prishtina (FOTO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 15:26, 27 April 2017
Sigal Prishtina është takuar me zyrtarë të Ligës ABA.

Njoftimi i plotë nga Sigal Prishtina: 

Takim historik për Sigal Prishtinën në selinë e ligës ABA

Sot, në Zagreb, në selinë e Ligës ABA, për herë të parë u takuam me drejtuesit e saj. Së bashku me drejtorin e kësaj lige, z. Krešimir Novosel, diskutuam për mundësinë e pjesëmarrjes së klubit tonë Sigal Prishtina në këtë kompeticion prestigjioz. Pas prezantimit të klubit tonë dhe të ideve tona, si dhe pas prezantimit të gjendjes nga ana e drejtorit Novosel, u pajtuam që bashkarisht të punojmë në drejtimin konstruktiv për zhvillimin e basketbollit dhe miqësisë sportive në regjion, e cila do të prodhonte rezultate pozitive për të gjithë.
Me këtë rast falënderojmë bashkatdhetarët tanë të vyeshëm në Kroaci, veçanërisht familjen Domdjoni dhe Kristianin i cili si përfaqësues zyrtar i klubit po angazhohet shumë për këtë qëllim. Po ashtu edhe ambasadën tonë në Kroaci dhe mikun tonë Uliks Emra për mikpritjen.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

 

Fjalët kyçe: Sigal Prishtina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan