largimi – Lajmi.net

Ismaili afër largimit nga VV-ja, kritikon ashpër aktivistët: Ma keni gërrditë Lëvizjen

Fisnik Ismaili, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje përmes një postimi të gjatë në Facebook ka thënë se po mendon të jap dorëheqje nga kjo parti, ashtu siç kanë bërë deri më tash miqtë e tij, Aida Dërguti, Visar Ymeri e Dardan Sejdiu....

4 January, 2018Lexo më shumë

Të rinjtë e Kosovës nuk shohim perspektivë, synojnë largimin drejt Evropës

Largimi i të rinjve nga Kosova nuk ka të ndalur. Kosova një vend i vogël Ballkanik me 1.8 milion banorë dhe me moshën mesatare të popullsisë më të re në Evropë, përballet edhe me shkallë të lartë të papunësisë, por edhe me mungesën e perspektivës për të rinjtë....

23 December, 2017Lexo më shumë

A do të largohen përmendoret që irritojnë Greqinë?

Përmendoret kontestuese që janë pjesë e projektit kundërthënës “Shkupi 2014”, përfshirë edhe atë të Aleksandrit të Madh në sheshin kryesor të qytetit, pritet të diskutohet nga Qeveria pas një propozimi të një grupit të ekspertëve për largimin e tyre....

16 November, 2017Lexo më shumë