Skandali i Strumicës! UEFA ka pranuar të luhet në gërmadhë (FOTO) – Lajmi.net
Skandali i Strumicës! UEFA ka pranuar të luhet në gërmadhë (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 15:46, 5 September 2017
Skandaloze gjendja e stadiumit në Strumnicë.

Nëse në Shqipëri UEFA ka parë me imtësi çdo detaj të vogël sa u përket ndërtimit të stadiumeve të Elbasanit dhe Shkodrës, duke kërkuar që të përmbushin çdo standard të mundshëm, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për atë që ka bërë në Maqedoni, raporton Panorama Sport.

Mjafton të shohësh fotot dhe videon e mëposhtme të pamjes së jashtme të stadiumit për të kuptuar se bëhet fjalë për një gërmadhë të mirëfilltë dhe fjala “standard ndërkombëtar, këtu është një luks më vete.

Ndaj ka gjithnjë e më pak sens ideja e UEFA-s për të lejuar që sfida të luhej në këtë stadium e jo një të parametrave bashkëkohor si ai i Shkupit.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble