Shpërthen makina, shikojeni çfarë ndodhi me pilotin – Lajmi.net
Shpërthen makina, shikojeni çfarë ndodhi me pilotin
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 13:14, 28 February 2018
Gjatë garës, Force pa makinën e tij të shpërthente ndërkohë që ai i ishte në shpejtësinë maksimale.

Garat automobilistike të “dragster” dhurojnë gjithnjë drithërima, por ajo që i ndodhi John Force arrin në kufijtë e të pabesueshmes.

Piloti amerikan, një prej veteranëve të kësaj kategorie, u bë viktimë e një aksidenti të frikshëm në Arizona. Gjatë garës, Force pa makinën e tij të shpërthente ndërkohë që ai i ishte në shpejtësinë maksimale, përcjell “Top Channel”.

Ajo që është më e pabesueshme në të gjithë këtë histori është se ky aksident nuk pati pasoja për John Force, i cili gjithsesi u dërgua në spital për një kontroll më të imtësishëm mjekësor.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO