Roma shënon fitore të thellë, rikthehet në pozitën e katërt – Lajmi.net
Roma shënon fitore të thellë, rikthehet në pozitën e katërt
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:39, 11 February 2018
Roma ka arritur të rikthehet në pozitën e katërt në Serie A.

‘Giallorosët’ në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të të Serie A, kanë mposhtur në shtëpi skuadrën e fundit të renditjes tabelare, Beneventon, me rezultat 5:2.

Under me dy gola, Dzeko, Fazio dhe Defrel me nga një, shënuan për Romën.

Për mysafirët realizuan Guilherme dhe Brignola.

Tash me 47 pikë, Roma zë vendin e katërt me një pikë më pak se Interi./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: AS Roma, Benevento, Serie A

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown