Realit veç emri i ka mbetur, e ‘turpëron’ edhe Villarreali – Lajmi.net
Realit veç emri i ka mbetur, e ‘turpëron’ edhe Villarreali
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 18:03, 13 January 2018
Real Madrid ka pësuar edhe humbjen e katërt në La Liga këtë edicion.

Është skuadra e Villarrealit që ka mposhtur kampionët e La Ligas në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat minimal 0-1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 88’, nga Fornlas, pas një kundërsulmi të shpejtë të nisur nga Villarreal.

Kjo është ndeshja e tretë radhazi që Reali nuk fiton në La Liga, dhe më këtë humbje numëron 32 pikë, duke u renditur në vendin e katërt./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: La Liga, Real Madrid, Villarreal

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball