Orari i plotë i ndeshjeve në “Kampionatin botëror 2018” – Lajmi.net
Orari i plotë i ndeshjeve në “Kampionatin botëror 2018”
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 9:21, 2 December 2017
Orari i plotë i ndeshjeve nga faza e grupeve deri në finalen e "Kampionatin botëror 2018".

Jueves 14/06

  • 17:00 A – Rusia – Arabia Saudí (Moscú Luzhniki)

Viernes 15/06

  • 14:00 A – Egipto – Uruguay (Ekaterimburgo)
  • 17:00 B – Marruecos – Irán (San Petersburgo)
  • 20:00 B – Portugal – España (Sochi)

Sábado 16/06

  • 12:00 C – Francia – Australia (Kazán)
  • 15:00 D – Argentina – Islandia (Moscú Spartak)
  • 18:00 C – Perú – Dinamarca (Saransk)
  • 21:00 D – Croacia – Nigeria (Kaliningrado)

Domingo 17/06

  • 14:00 E – Costa Rica – Serbia (Samara)
  • 17:00 F – Alemania – México (Moscú Luzhniki)
  • 20:00 E – Brasil – Suiza (Rostov)

Lunes 18/06

  • 14:00 F – Suecia – Corea del Sur (Nizhny Novgorod)
  • 17:00 G – Bélgica – Panamá (Sochi)
  • 20:00 G –  Túnez – Inglaterra (Volgograd)

Martes 19/06

  • 14:00 H – Polonia – Senegal (Moscú Spartak)
  • 17:00 H – Colombia – Japón (Saransk)
  • 20:00 A – Rusia – Egipto (San Petersburgo)

Miércoles 20/06

  • 14:00 B – Portugal – Marruecos (Moscú Luzhniki)
  • 17:00 A – Uruguay – Arabia Saudí (Rostov)
  • 20:00 B – Irán – España (Kazán)

Jueves 21/06

  • 14:00 C – Francia – Perú (Ekaterimburgo)
  • 17:00 C – Dinamarca – Australia (Samara)
  • 20:00 D – Argentina – Croacia (Nizhny Novgorod)

Viernes 22/06

  • 14:00 E – Brasil – Costa Rica (San Petersburgo)
  • 17:00 D – Nigeria – Islandia (Volgogrado)
  • 20:00 E – Serbia – Suiza (Kaliningrado)

Sábado 23/06

  • 14:00 G – Bélgica – Túnez (Moscú Spartak)
  • 17:00 F – Alemania – Suecia (Sochi)
  • 20:00 F – Corea del Sur – México (Rostov)

Domingo 24/06

  • 14:00 G – Inglaterra – Panamá (Nizhny Novgorod)
  • 17:00 H – Japón – Senegal (Ekaterimburgo)
  • 20:00 H – Polonia – Colombia (Kazán)

Lunes 25/06

  • 16:00 A – Uruguay – Rusia (Samara)
  • 16:00 A – Arabia Saudí – Egipto (Volgogrado)
  • 20:00 B – España – Marruecos (Kaliningrado)
  • 20:00 B – Irán – Portugal (Saransk)

Martes 26/06

  • 16:00 C – Dinamarca – Francia (Moscú Luzhniki)
  • 16:00 C – Australia – Perú (Sochi)
  • 20:00 D – Islandia – Croacia (Rostov)
  • 20:00 D – Nigeria – Argentina (San Petersburgo)

Miércoles 27/06

  • 16:00 F – Corea del Sur – Alemania (Kazán)
  • 16:00 F – México – Suecia (Ekaterimburgo)
  • 20:00 E – Serbia – Brasil (Moscú Spartak)
  • 20:00 E – Suiza – Costa Rica (Nizhny Novgorod)

Jueves 28/06

  • 16:00 H – Japón – Polonia (Volgogrado)
  • 16:00 H – Senegal – Colombia (Samara)
  • 20:00 G – Inglaterra – Bélgica (Kaliningrado)
  • 20:00 G – Panamá – Túnez (Saransk)

OCTAVOS DE FINAL

Sábado 30/06

  • ​16:00 1C – 2D (50) (Kazan)
  • 20:00 1A – 2B (49) (Sochi)

Domingo 01/07

  • 16:00 1B – 2A (51) (Moscú Luzhniki)
  • 20:00 1D – 2C (52) (Nizhny Novgorod)

Lunes 02/07

  • 16:00 1E – 2F (53) (Samara)
  • 20:00 1G – 2H (54) (Rostov)

Martes 03/07

  • 16:00 1F – 2E (55) (San Petersburgo)
  • 20:00 1H – 2G (56) (Moscú Spartak)

CUARTOS DE FINAL

Viernes 06/07

  • 16:00 Ganador 49 – Ganador 50 (57) (Nizhny Novgorod)
  • 20:00 Ganador 53 – Ganador 54 (58) (Kazan)

Sábado 07/07

  • 16:00 Ganador 55 – Ganador 56 (60) (Samara)
  • 20:00 Ganador 51 – Ganador 52 (59) (Sochi)

SEMIFINALES

Martes 10/07

  • 20:00 Ganador 57 – Ganador 58 (61) (San Petersburgo)

Miércoles 11/07

  • 20:00 Ganador 59 – Ganador 60 (62) (Moscú Luzhniki)

TERCER PUESTO

Sábado 14/07

  • 16.00 Perdedor 61 – Perdedor 62 (San Petersburgo)

FINAL

Domingo 15/07

  • 17:00 Ganador 61 – Ganador 62 (Moscú Luzhniki)

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Turbo Racing 3