Njihuni me vendet më të bukura në botë, pamje madhështore – Lajmi.net
Njihuni me vendet më të bukura në botë, pamje madhështore
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunKuriozitete 14:31, 6 March 2018
Janë zona të cilat çdo njeri ka ëndërr t'i vizitojë.

Ne kërkojmë bukuri në shumë forma: nëpërmjet artit dhe arkitekturës, nga uji dhe lartësitë malore, përmes popujve dhe historive të tyre.

Këto peizazhe që janë edhe mrekulli natyrore, frymëzojnë njerëzit që të marrin bagazhin dhe të fillojnë udhëtimin me njerëzit e dashur, shkruan lajmi.net

Kjo listë rrethon globin, duke gjetur qytetet më të bukura në botë, nga Italia gjer në Iran.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Keukenhof Park, Holland: The Netherlands

Cappadocia, Turkey

Arashiyama: Kyoto, Japan

Salar de Uyuni: Daniel Campos, Bolivia

Bryce Canyon: Bryce, Utah

Mù Cang Chải: Vietnam

Vatnajökull: Iceland

Pyramids of Giza: El Giza, Egypt

Okavango Delta: Botswana

Namib Desert: Namibia

Cliffs of Moher, Ireland

Benagil Sea Cave: Algarve, Portugal

Ashikaga Flower Park: Ashikaga, Japan

Paro Taktsang: Bhutan

Kolukkumalai Tea Estate: Munnar, India

The Great Blue Hole: Belize

Venice, Italy

Halong Bay: Vietnam

Moravian Fields: Czech Republic

Nā Pali Coast: Kauai, HawaiiSerengeti National Park: TanzaniaLavender fields: Provence, FranceFernando de Noronha: Brazil

The Arctic Circle

Machu Picchu: Peru

Grand Canyon National Park: Arizona, USA

Samarkand, Uzbekistan

Glowworm Caves: Waitomo, New Zealand

Pamukkale: Denizli, Turkey

Valle de Cocora: Quindío, Colombia

Oia: Santorini, Greece

Petra, Jordan

Lake Bled: Slovenia

Isle of Skye: Scotland

Namaqualand: South Africa

Great Wall of China: Beijing, China

Bagan (formerly Pagan): Myanmar

Redwood National Park: California

The Great Barrier Reef and Whitehaven Beach: Queensland, Australia

Uluru: Northern Territory, Australia

Milford Sound: New Zealand

Wulingyuan Scenic Area: Zhangjiajie, China

Denali (formerly Mt. McKinley): Alaska

Angkor Wat: Siem Reap, Cambodia

Torngat Mountains National Park: Labrador, Canada

Boracay: Philippines

Socotra, Yemendragon-trees-socotra-yemen-cr-getty.jpg

Bromo Volcano: East Java, Indonesia

Torres del Paine National Park: Patagonia, Chile

Kuril Islands: Russia and Japan

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO