Një skuadër magjike… të cilës i mungon Liga e Kampionëve – Lajmi.net
Një skuadër magjike… të cilës i mungon Liga e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 9:30, 15 April 2018
Ndoshta po të luanin të gjithë bashkë edhe mund ta kishin fituar.

Ëndrra e Gigi Buffonit për të fituar trofeun e Champions League u shua në mënyrën më dramatike të mundshme të mërkurën, me një karton të kuq në minutën e fundit që i hoqi mundësinë qoftë edhe të përpiqej ta priste atë penallti…

Portieri legjendar kishte shpresuar shumë që ta mbyllte karrierën me trofeun më të rëndësishëm euriopian, por nëse mund të ngushëllohet, ai po i bashkohet listës së një grupi futbollistësh magjikë, të cilët nuk kanë pasur fatin ta ngrenë atë kupë.

Në fakt nuk janë thjesht një grup, por një formacion i mirëfilltë me yje, të pafat./TopChannel/

Formacioni: Buffon, Thuram, Cannavaro, Mattheus, Chiellini, Viera, Ballack, Nedved, Crespo, Ibrahimovic, Ronaldo.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO