Modeli më i ri nga BMW (Foto) – Lajmi.net
Modeli më i ri nga BMW (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:52, 16 August 2017
Kompania e njohur gjermane, BMW, përmes Facebookut ka publikuar një fotografi me të cilën njofton se së shpejti do të prezantojë para publikut një Roadster të ri, së pari në formë koncepti.

Ky model do të paraqitet më 17 gusht në panairin e veturave në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por që ende detajet tjera nuk janë zbuluar.

BMW Z4 do t’i ketë vetëm dy ulëse, motori me tërheqje si me rrotat e pasme ashtu edhe më ato të përparme, dhe marshi manual.
Versioni serik i këtij Z4 pritet të jetë në dispozicion në version 20i me kapacitet prej 145 kë/197 kuajfuqi, 30i me 190 kë/258 kuajfuqi, si dhe 40i me 250 kë/360 kuajfuqi. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: BMW Z4

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3