Modeli i ri mahnitës i Audi Q8 (Foto) – Lajmi.net
Modeli i ri mahnitës i Audi Q8 (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 8:55, 6 June 2018
Audi zbuloi SU8 në Shenzhen të Kinës të martën.

Audi, të martën, zbuloi Q8 të ri. Prezantimi në Shenzhen në një ngjarje që festonte 30 vjet që kur Audi filloi strategjinë jashtëzakonisht të suksesshme të prodhimit të makinave në Kinë.

Automjeti sportiv tregon një agresivitet që Audi thotë se nënkupton modelin e ri për SUV-të e saj.

Q8 është e lidhur ngushtë me Audi Q7, edhe pse është më i gjerë dhe më i ulët.

Brendësia ndjek renditjen e re të prezantimeve të modelit të fundit të Audi, edhe pse Q8 merr një temë më shumë nga sporti. Ekzistojnë tre ekrane dixhitale, dy prej të cilave ulen në rafte qendrore dhe mund të kontrollojnë pothuajse çdo funksion të automjeteve.

Prodhimi i Q8 po zhvillohet në fabrikën e grupit Volkswagen në Bratislavë, Sllovaki, ku Audi gjithashtu prodhon Q7. Shitjet do të fillojnë në Evropë këtë vjeshtë. Një mbërritje në SHBA pritet në fund të këtij viti ose në fillim të ardhshëm.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO