Mercedes është duke punuar edhe një super veturë elektrike – Lajmi.net
Mercedes është duke punuar edhe një super veturë elektrike
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 20:10, 9 October 2016
Bosi i AMG ka bërë të ditur se Mercedes është duke punuar edhe një tjetër super veturë elektrike.

Hypercar R50 nuk është i vetmi model i veçantë në rrugë. Vetëm pak ditë pasi ka dalur lajmi për R50, shefi i AMG, ka bërë të ditur se nën-marka për vetura elektrike, nuk do të ndalet me kaq, transmeton lajmi.net

Shumë vetura elektrike nga kjo nën-markë pritet të dalin në qarkullim deri në vitin 2020, sipas mediave të huaja.

E gjithë kjo, për shkak të konkurences të madhe nga veturat elektrike të Tesla-s dhe markave të tjera, të cilat kanë filluar të ndërtojnë super vetura të së ardhmes.

Mercedes është ndër markat më të njohura në botë dhe priten që veturat e saj të jenë bisha të vërteta./lajmi.net

imageshandler-1 imageshandler-2 imageshandler-3 imageshandler-4 imageshandler-5 imageshandler-6 imageshandler-7 imageshandler

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO