Mbrojtësi i Kosovës zyrtarizohet te skuadra e elitës holandeze (FOTO) – Lajmi.net
Mbrojtësi i Kosovës zyrtarizohet te skuadra e elitës holandeze (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 21:22, 9 February 2017
Elita e futbollit të Holandës vazhdohet të pasurohet me kosovarë.

Pas, Milot Rashicës, Sinan Bytyqit, Bersant Celinës, Enis Bunjakit edhe një tjetër futbollist nga Kosova është transferua në Ligën e Holandës.

Është mbrojtësi 24 vjeçar, Lum Rexhepi që ka arritur marrëveshje një vjeçare e Go Ahead Eagles.

Rexhepi është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës, ku pas pranimit të FFK-së në UEFA, është larguar nga Finlanda.

“Unë luaj për Kosovën, kam luajtur për Finlandën. Jam i lumtur që kam nënshkruar kontratë me këtë klub. Jam një lojtar profesionistë dhe sigurisht që do të jep 110 për qindëshin tim”, ka thënë Lumi./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

 

 

 

Fjalët kyçe: Go Ahead Eagles, Lum Rexhepi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble