Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja – Lajmi.net
Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 19:37, 21 May 2017
Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut.

Bëhet fjalë për nje maskë xhel, e cila tërheq plotësisht lëkurën e fytyrës tuaj, saqë edhe lëvizja më e vogël do të shkaktonte të çara të saj. Është e çuditshme, por sikurse shkruan “Elle” kjo është maska që të gjithë po kërkojnë këto kohë.

Drew Barrymore ka qenë një përdoruese e hershme e kësaj maske, duke treguar se kur e heq duket 10 vite më e re. Madje edhe fotot e postuara prej saj demostrojnë më së miri këtë efekt.

Kjo maskë rregullon të gjitha shqetësimet e fytyrës, rregullon poret dhe rrudhat brenda një muaji, nëse përdoret një herë në javë. Për shkak të përbërësve të saj orientalë si: ekstrakti i lotusit, ekstrakti i pemës orientale, ekstrakti i çajit të gjelbër, luleve të thata, vaji i frutave dhe ekstraktin e disa bimëve orientale që përmban, ajo ka edhe këto aftësi rigjeneruese të lëkurës së fytyrës.

Maska vjen në dy pjesë, duke u shoqëruar edhe me serum. Momentalisht sipas revistave botërore të bukurisë, kjo maskë nga Korea e Jugut është më e kërkuara./Shije.al/

Fjalët kyçe: Instagram, Maska

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion