Madhështore: Nora Gjakova fiton finalen e Kampionatit Evropian – Lajmi.net
Madhështore: Nora Gjakova fiton finalen e Kampionatit Evropian
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 18:36, 26 April 2018
Gjakova ka fituar përballë xhudistes gjermane.

Është mbyllur finalja e Kampionatit Evropian të Xhudos mes Nora Gjakovës dhe Stoll Theresas.

Gjakova ka fituar përballë xhudistes gjermane me ippon.

Ky është suksesi i radhës madhështor i xhudisteve kosovare në arenën ndërkombëtare.

Kjo është medalja e dytë që Kosova mori sot në Evropian.

Para Gjakovës, Distria Krasniqi në kategorinë deri 52 kilogramë fitoi të argjendtën./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO