Luiza Gega “vishet me ar” në Lojërat Mesdhetare – Lajmi.net
Luiza Gega “vishet me ar” në Lojërat Mesdhetare
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:47, 29 June 2018
Luiza Gega ia doli të ngrejë lart flamurin shqiptar në Lojërat Mesdhetare.

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega ia doli të ngrejë lart flamurin shqiptar në Lojërat Mesdhetare, në Terragona të Spanjës.

Ajo zhvilloi një garë të shkëlqyer në disiplinën 3000 metra me pengesa, duke u renditur e para dhe duke merituar medaljen e Artë.

Luiza Gega regjistroi kohën më të mirë 9’27”73, duke lënë pas atleten tuniziane Habiba Ghribi, që u rendit rreth 7 sekonda më pas.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO