“Liga e Kampionëve, objektiv i Bayern Munich” – Lajmi.net
“Liga e Kampionëve, objektiv i Bayern Munich”
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 8:11, 2 August 2017
Drejtori i ri sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic, ka thënë se skuadra e tij duhet ta fitojë Ligën e Kampionëve në sezonin 2017/2018.

Bavarezët titullin e fundit të Ligës së Kampionëve e kanë fituar në vitin 2013, ku mposhten në finale Borussia Dortmundin, e nga ajo kohë, kanë parë Real Madridin teksa ka triumfuar tri në garën elitare evropiane.

“Liga e Kampionëve me të vërtetë është qëllimi ynë”, ka deklaruar Salihamidzic për ‘Goal.com’ në një intervistë para se të emërohej drejtor sportiv i Bayernit.

“Real Madrid ka pasur paraqitje madhështore në Ligën e Kampionëve në katër vitet e fundit. Ata kanë fituar tre herë. Është diçka e madhe që duhet ta bëjmë ne”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO