Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Ish komandanti i NATO-s Wesley Clark kthehet në Ballkan në gjah të naftës

Pesëmbëdhjetë vjet pas, Wesley Clark, gjenerali i pensionuar amerikan, i cili kishte drejtuar fushatën e bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë, është kthyer në Ballkan, në kërkim të naftës....

24 June, 2014 Lexo më shumë

BERZH jep 25 mijë euro kredi për transportin publik në Prishtinë (video)

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka ofruar 25 mijë euro për Komunën e Prishtinës për të investuar në ristrukturimin dhe blerjen e 25 autobusëve të rinj....

24 June, 2014 Lexo më shumë

Serbi: Diskutohet për kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Brukselit

Në Serbi, pozita dhe opozita janë duke diskutuar nëse Marrëveshja e Brukselit, duhet apo jo të dërgohet në kushtetuese. Përderisa opozita këmbëngul që kjo marrëveshje është jo kushtetuese, koalicioni në pushtet janë deklaruar se ky nuk është akt juridik, por politik. ...

24 June, 2014 Lexo më shumë

Jahjaga uron Nishanin për statusin e vendit kandidat

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Shqipërinë për marrjen e statusit të vendit kandidat për anëtarësim në BE. Ajo vendimin e BE-së e ka cilësuar si mirënjohje për përkushtimin e qytetarëve të Shqipërisë....

24 June, 2014 Lexo më shumë

Ja kjo është foto e vitit

Shqipëria sot ka marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Kryeministri Edi Rama, e ka postuar një foto në Facebook, ku shihen flamujt e vendeve anëtare të BE-së, ai i unionit dhe flamuri i Shqipërisë. ...

24 June, 2014 Lexo më shumë

Të detyrohet Serbia të tregojë vendndodhjen e varrezave masive

Në Serbi ka edhe varreza tjera masive, dhe duhet detyruar ky vend që të tregoj vendndodhjen e tyre, thotë Prenkë Gjetaj, kryesues i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur. ...

24 June, 2014 Lexo më shumë

Për lirimin e Sami Lushtakut vendoset më vonë

Kryetari i trupit gjykues në rastin e “Grupit Drenica”, ka thënë se vendimi për ndërprerjen apo jo të paraburgimit për kryetarin e Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, do të merret, pasi të ketë marrë raportin e ekspertit. ...

24 June, 2014 Lexo më shumë

Berisha: Statusi sukses madhor, Rama fajtor për vonesën

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha marrjen e statusit kandidat për anëtarësim në BE, e ka cilësuar si një arritje të madhe për Shqipërinë në rrugën drejt integrimit në BE. Por, ai ka fajësuar rivalin e tij politik, Edi Ramën, për vonesa....

24 June, 2014 Lexo më shumë

Vendoset lokacioni i Pallati Olimpik, në “Prishtina e Re” (Video)

Kuvendi Komunal i Prishtinës miratoi sot caktimin e lokacionit për ndërtimin e  Pallatit Olimpik. Ai do të ndërtohet në “Prishtina e Re”– zona qendër me 20 ari tokë, pjesa e kryeqytetit në drejtim të Hajvalisë....

24 June, 2014 Lexo më shumë

Thaçi uron Shqipërinë për statusin, e quan lajm fantastik

\"Unë jam mirë kur është mirë Shqypnia\", \"për ne shqiptarët, dielli lind nga perëndimi\", me këto thënie të patriotëve Isa Boletini dhe Naim Frashëri, kryeministri Thaçi ka uruar Shqipërinë për marrjen e statusit për anëtarësim në BE....

24 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO