Lajme – Lajmi.net

Aktuale

Në vendin e politikës së shurdhët

Partia ironizuese dëshiron një universitet në çdo lagje, ka 1,500 nënkryetarë, por ka fituar vetëm një vend në Kuvendin Komunal ose eventualisht dy, pasi të numërohen të gjitha votat e zgjedhjeve të së dielës....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Drejt Stacionit Numër 1

Ramush Haradinaj ka folur për 8 komuna në balotazh, por s’është i kënaqur me rezultatin. Ai thotë se stacioni numër tre nuk është synimi i tij, por stacioni numër një....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Matematika e Mimozës

Mimoza Kusari-Lila shprehet e bindur për fitore në balotazhin e Gjakovës. Thotë se propaganda e Pal Lekaj për koalicion vjen si panik për votat që i ka humbur....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Isa Mustafa nis fjalët me Shpendin

Isa Mustafa fillon të merret me Shpend Ahmetin, me të cilin do të përballet në balotazhin e Prishtinës. Thotë se Kandidati i Vetëvendosjes tenton që botën ta ndajë në votë rurale dhe urbane....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Pajtohen për zgjedhjet në Veri

Takimi në Bruksel mes Kryeminstrave Thaçi e Dacic, i ndërmjetësuar nga Ashton, ka përfunduar me pajtimin që të përmbyllet suksesshëm procesi zgjedhor në Veri. Do të ketë rivotim në tri vendvotime në Veri. Po ashtu, është arritur një marrëveshje për doganat....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Urimi Amerikan për zgjedhje

Departamenti Amerikan i Shtetit përgëzon Kosovën për zgjedhjet e 3 nëntorit dhe dënon dhunën e ushtruar në veri të vendit....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Hodzic kërkon rivotim në tërë Mitrovicën e Veriut

Adrijana Hodzic thotë se dyshon që do të ketë përmirësim të sigurisë ditën kur të mbahet rivotimi në tri vendvotime të Mitrovicës së Veriut....

6 November, 2013 Lexo më shumë

OSBE e gatshme për rivotim në Veri

Në një deklaratë për lajmi.net, Nikola Gaon thotë se OSBE është e gatshme ta luajë përsëri rolin e vet në votime në Veri, pavarësisht se stafi i këtij misioni ishte pritur keq nga grupe serbësh në Veri më 3 nëntor....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Rivotim të tri vendvotimet e Veriut

KQZ ka shpallur të pavlefshme zgjedhjet në tri vendvotime në veri të Mitrovicës dhe ka marrë vendim që t’i përsërisë ato, ka konfirmuar anëtari i këtij institucioni, Nenad Rikalo....

6 November, 2013 Lexo më shumë

Lumturia e shpjeguar nga Eqa

Përkundër humbjes në Prizren, Eqrem Kryeziu është i lumtur. I sjell kënaqësi rezultati i LDK'së në zgjedhje dhe fakti që Ramadan Muja ka marrë 8 mijë vota më pak se para 4 vjetësh. Thotë se diferenca s'është meritë e votave të PDK'së. E pret balotazhin....

6 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO