Kurt Zouma transferohet në Everton 23 orë pas mbylljes së afatit kalimtar – Lajmi.net
Kurt Zouma transferohet në Everton 23 orë pas mbylljes së afatit kalimtar
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 17:15, 10 August 2018
Kurt Zouma do të jetë pjesë e Evertonit në sezonin 2018/2019 në Premierligë.

Everton kanë përfunduar marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit të Chelsea, Kurt Zouma, 23 orë pas përfundimit të afatit kalimtar.

Francezi 23 vjeçar i është bashkuar Evertonit në formulën e huazimit.

Të dy skuadrat, Chelsea dhe Everton kanë paraqitur marrëveshjen ditën e enjte para mbylljes së afatit kalimtar në orën 18:00, ndërsa sot kanë finalizuar detajet e tjera për të kompletuar këtë transferim.

Zouma sezonin e fundit e kaloi si huazim te Stoke City./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO