Kosova pëson humbjet e dytë, tani nga Maqedonia – Lajmi.net
Kosova pëson humbjet e dytë, tani nga Maqedonia
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 22:24, 12 August 2017
.

Kosova e ka pësuar edhe humbjen e dytë në ndeshjet parakualifikeuse për Kampionatin Botëror të vitit 2019.

Djelmoshat kosovarë janë mposhtur nga Maqedonia, me rezultat 87:74.

Kosova e nisi më mirë takimin, duke e fituar çerekun e parë me tre pikë epërsi, 19:22.

Dy çerekët në vazhdim, u takuan maqedonasve, që i fituan me rezultat 21:19 dhe 23:13.

Edhe çerekun e katërt e fitojë skuadra e Maqedonisë, për ta rritur epërsinë deri në 13 pikë ndaj Kosovës.

Tani Kosovës i mbetet të shpresojë në ndeshjen e fundit ndaj Estonisë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO