Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik – Lajmi.net
Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 19:03, 9 September 2017
Ka përfunduar në Shkup Kampionati Ballkanik i xhudos, ku kanë marrë pjesë 11 shtete të Ballkanit.

Kosova ka fituar dy medalje të arta.

Distria Krasniqi dhe Loriana Kuka fituan medaljet e arta, përcjellë “Lajmi.net”.

Ndërkohë, medalje të argjendë fituan Fjolla Kelmendi, Flaka Loxha dhe Laura Fazliu.

Me medalje të bronztë u desh të kënaqet Akil Gjakova.

Trajneri Driton Kuka vlerëson se vazhdojnë të dalin në skenë emrat të ri të xhudos, që mund të ndjekin hapat e Majlinda Kelmendit. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Driton Kuka

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels