KB Bashkimi e fiton finalen e parë, e mposht Sigal Prishtinën në ‘Pallatin e Rinisë’ – Lajmi.net
KB Bashkimi e fiton finalen e parë, e mposht Sigal Prishtinën në ‘Pallatin e Rinisë’
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:48, 12 May 2018
KB Bashkimi e ka fituar ndeshjen e parë finale të ‘Play Offit’ në ‘Pallatin e Rinisë’ duke e mposhtur Sigal Prishtinën.

Skuadra nga Prizreni ka arritur ta nis me fitore serinë finale duke e mposhtur  Sigal Prishtinën me rezultat 84:81.

KB Bashkimi i dominoi në tërësi dy çereket e parë, për të krijuar epërsi të lartë pas pjesës së parë.

Vendasit u rikthyen në lojë, duke e fituar fillimisht çerekun e tretë me dy pikë epërsi.

Paraqitje të mirë Sigal Prishtina pati në çerekun e katërt, çerek të cilin e fitoi, por që nuk mjaftoi për rezultatin përfundimtar./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO