Juve, Inter e Bayern në “luftë” për 22 vjeçarin gjerman – Lajmi.net
Juve, Inter e Bayern në “luftë” për 22 vjeçarin gjerman
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSerie ASport 16:59, 16 October 2017
Juventus, Inter dhe Bayern Munich, vazhdojnë të mbesin të interesuara për mesfushorin, Leon Goretzka.

Të tre këta gjigantë evropianë, kanë një kohë të gjatë që kanë shfaqur interesim për 22 vjeçarin e talentuar.

Raportohet se dëshira e lojtarit është fillimisht Bayerni, shkaku i nacionalitetit të tij, dhe lojës në Bundesligë.

‘Bild’ raporton se Schalke i ka ofruar rinovim të kontratës lojtarit, për të evituar ikjen me parametra zero në fund të sezonit.

Goretzka që nga viti 2013, ka regjistruar 98 ndeshje dhe ka shënuar 13 gola për Schalken./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown