Jeni përdorues i ‘Messenger’? Njihuni me përditësimin e fundit – Lajmi.net
Jeni përdorues i ‘Messenger’? Njihuni me përditësimin e fundit
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 8:32, 8 April 2017
Përmes këtij opsioni, përdoruesit mund të marrin sugjerime për veprimet e ardhshme, bazuar në kontekstin e bisedës që po zhvillohet.

“M” mund të ofrojë këshilla që shfaqen në një opsion të vogël që ndihmon të dërgohen para miqve, të merret një taksi apo të koordinohen planet me shoqërinë.

Një shembull i mirë për të shpjeguar M, është se kur dikush pyetet “Ku jeni?”, M do të sugjeroj të ndahet vendndodhja me atë person.

Për momentin, Messenger M është duke u provuar tek përdoruesit e iOS dhe Android në SHBA. Për të tjerët, përditësimi do të vijë eventualisht.

Në rast se nuk do të pëlqehet, opsioni i ri në Messenger, do të mund të fiket përmes ‘Settings’.

Fjalët kyçe: messenger, perditesim

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2