Huawei sjell telefonin që mban baterinë dy ditë – Lajmi.net
Huawei sjell telefonin që mban baterinë dy ditë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:50, 10 November 2017
Telefonat e mençur të kompanisë Huawei kanë bërë një emër për veten e tyre si pajisje që kanë jetëgjatësi të baterisë dhe ekran të madh.

Me një jetë 50 orëshe të baterisë dhe dizajn Premium,  modeli Mate 10 Pro nuk bën përjashtim.

Huawei është përpjekur të shkelë vijën e hollë mes vlerësimit të mirë për para dhe ofrimit të një shërbimi të lartë, por Mate 10 është fituesi i parë i vërtetë i firmës kineze.

Ekrani është me kornizë të hollë në anët dhe seksionet e ulëta dhe të poshtme, duke u bërë rival i Samsungut, por pa ekran të lakuar.

Ekrani i plotë HD + OLED 6in, duket i mrekullueshëm. Nuk është as rezolucion i lartë si disa nga konkurrentët e saj, dhe nuk është aq mahnitëse sa Samsungu më i mirë, por ka ngjyra të pasura dhe kënde të gjera shikimi, raporton theguardian, transmeton lajmi.net

Mate 10 Pro është me të vërtetë mjaft tërheqës.

Në 7,9 mm të trasha, Mate 10 Pro përputhet me Pixel 2 XL të Google dhe është 0,2 mm më i hollë sesa Galaxy S8 + i Samsungut. Të tre janë të ngjashëm me peshë, me Mate 10 Pro me peshë 178g, Pixel 2 XL 175g dhe Galaxy S8 + 173g.

Mate 10 Pro është gjithashtu i qëndrueshëm ndaj ujit ndaj standardeve IP67, që do të thotë deri në 1m ujë deri në 30 minuta – mjaftueshëm për të mbijetuar një udhëtim poshtë në pishinë apo qëndrimit në banjë.

3540

Specifikat:

Ekrani: 6in FHD + OLED (402ppi)

Procesor: bërthama okta- Huawei Kirin 970

RAM: 4 ose 6GB RAM

Ruajtja: 64 ose 128GB

Sistemi operativ: EMUI 8.0 bazuar në Android 8.0 Oreo

Kamera: Kamera e pasme e dyfishtë 12MP me OIS, 20MP- njëngjyrëshe, kamera përballë 8MP

Lidhshmëria: LTE, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.2 dhe GPS

Përmasat: 154.2 x 74.5 x 7.9 mm

Pesha: 178g

50 orë bateri

/Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO