‘Goal.com’ zgjedh formacionin e javës në Premierligë – Lajmi.net
‘Goal.com’ zgjedh formacionin e javës në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 0:00, 4 December 2017
Në fundjavën që po shkon, Premierliga angleze ka zhvilluar ndeshjet e xhiros së 15-të.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiroje, ishte ajo mes Arsenalit dhe Manchster United, e fituar 1:3 nga këta të fundit.

Fitore këtë xhiro shënuan edhe Chelsea dhe Manchester City.

‘Goal.com’ duke vlerësuar paraqitjet e futbollistëve, ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të kësaj xhiro, e ku në portë kush tjetër mund të jetë pos David de Geas.

Formacioni i javës në Premierligë: David de Gea, Kyle Walker, Ryan Shawcross, Ashley Williams, Ryan Bertrand, Kevin de Bruyne, David Silva, Philippe Coutinho, Jesse Lingard, Roberto Firmino dhe Eden Hazard./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Premierligë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels