General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon – Lajmi.net
General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:07, 12 January 2018
Prodhuesi i automjeteve amerikane dëshiron të sjellë nga makina të vetëshitëse të vitit të ardhshëm pa timon dhe pedale në disa qytete amerikane për t'u përdorur.

Sipas Wired, automjetet do të jenë gjenerata e katërt e makinave elektrike të General Motors Chevy Bolt, raporton The Verge. Aktualisht, makinat që nuk kërkojnë një timon dhe pedale janë testuar në rrugët publike në San Francisko dhe Phoenix. Duke filluar nga viti i ardhshëm, ata do të përdoren në ngasjen e shërbimeve në disa qytete amerikane, transmeton lajmi.net.

General Motors dëshiron të jetë prodhuesi i parë i automjeteve për të prodhuar automjete që mund të bëjnë pa kontroll manual në prodhimin masiv. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: General Motors, Makina, timoni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown